2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Okulu Duyurusu

Üniversitemiz 2023-2024 Yaz Okulu için 25 Haziran - 11 Temmuz 2024 tarihleri arasında ön kayıt başvurusu alınacak ve ders ücretleri yatırılacak olup 16 Temmuz 2024 tarihinde dersler başlayacaktır. 
https://oidb.hitit.edu.tr/duyurular/2024/6/14/2023-2024-egitim-ogretim-yili-yaz-okulu-duyurusu


2023-2024 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YAZ OKULU TAKVİMİ

 

TARİH

AÇIKLAMA

 25 Haziran-11 Temmuz 2024

Yaz Okulu Ders alma işlemleri ve ders ücretlerinin yatırılması

         12 Temmuz 2024

Yaz Okulunda Açılması kesinleşen derslerin ilan edilmesi

       16-18 Temmuz 2024

Yaz Okulu Ders ekleme işlemleri ve ders ücretlerinin yatırılması

        16 Temmuz 2024

Yaz Okulu Derslerinin Başlaması

         29 Ağustos 2024

Yaz Okulu Derslerinin Tamamlanması

         02-04 Eylül 2024

Yaz Okulu Dönem Sonu SınavlarıDers Kayıt İşlemlerinde Dikkat Edilecek Hususlar


1)  Üniversitemiz öğrencileri yaz okulunda, güz ve bahar yarıyılında başarısız oldukları, notunu yükseltmek istedikleri veya alamadıkları ders/dersleri, yönetmelikte belirlenen ders alma koşulları kapsamında- 12 ulusal krediye kadar ders alabilirler. 

2) Bir öğrencinin normal dönemde almadığı veya aldığı halde devamını sağlayamadığı dersi yaz okulunda alabilmesi için GANO’ sunun 2,00 ve üzeri olması gerekir.  

3) Birinci sınıf öğrencisi üçüncü ve dördüncü sınıftan, ikinci sınıf öğrencisi dördüncü sınıftan ders alamaz. Ön koşullu derslerde ön koşulu sağlanmayan dersler yaz okulunda alınamaz. Bir üst sınıftan ders alınabilmesi için öğrencinin GANO ’sunun 3,00 ve üzeri olması gerekir.

4) Üniversitemiz yaz okulunda açılan bir ders, diğer üniversitelerden alınamaz.

5) Diğer üniversitelerden ders almak isteyen öğrencilerin, kayıtlı oldukları eğitim birimine başvurmaları gerekmektedir. Öğrencinin kayıtlı bulunduğu Birimdeki yaz okulunda açılmayan bir ders, Üniversite içinde başka bir Birimden alınabilir. Bunun için diğer Birimden alınacak dersin denkliğinin, içerik, dil ve kredi açısından ilgili bölüm ve yönetim kurulu tarafından kabul edilmesi gerekir.

6) Yaz okulunda kayıttan sonra ders ekleme ve silme işlemi uygulanmaz. Ancak Hitit Üniversitesi Yaz Okulu Yönergesinin 10. maddesine göre kayıt yaptırdığı dersin açılmaması halinde öğrenci açık olan bir başka derse kayıt yaptırabilir. Öğrencinin aldığı dersin saati bıraktığı dersten farklı olması durumunda ücretlendirme yeniden yapılır. Öğrenci açılmayan dersin yerine başka bir derse kayıt olmak istemezse, bu ders öğrencinin üzerinden silinir ve dersin ücreti öğrenciye iade edilir.

7) Açılması kesinleşen dersler için değiştirme veya bırakma işlemi yapılamaz.

8) Yaz okulunda dersler yüz yüze yapılacaktır.NOT: Pedagojik Formasyon Eğitimi dersleri Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümünde açılmıştır. Diğer birimlerde kayıtlı olan öğrencilerin açılan Formasyon derslerini Resim bölümünden seçmeleri gerekmektedir. 

Üniversitemiz öğrencileri başvuru için  tıklayınız.

Misafir öğrenciler başvuru için  tıklayınız.

Yaz Okulunda Açılacak Dersler için  tıklayınız.

Yaz Okulu Ücretleri ve İade İşlemleri için  tıklayınız.

Yaz Okulunda Ders Açılabilmesi İçin Gerekli Öğrenci Sayısı için  tıklayınız.

Hitit Üniversitesi Yaz Okulu Yönergesi için  tıklayınız.
HIZLI ERİŞİM

instagram Facebook Twitter Youtube