(NLP)’nin İşletmelerdeki Çatışma Yönetimi Stratejileri Konulu Konferans Düzenlendi

Fakültemiz konferns salonunda Öğrencilerimize yönelik 2021 yılında Hindistan’da düzenlenen ve 125 ülkeden öğretmenlerin yarıştığı Küresel Öğretmen Ödülü Yarışmasında ülkemiz adına “Küresel Öğretmen Ödülü”nü alan Keziban Kodaz bu yolculuğundan ve aynı zamanda konferansta aşağıdaki konulara değinmiştir.
İngilizcede, “Neuro Linguistic Programming” kelimelerinin baş harflerinden meydana gelen ve Beyin Dili Programlaması olarak bilinen NLP, dış dünyadan edinilen deneyimleri, beş duyu organıyla nasıl süzgeçten geçirildiğini ve istenilen neticelere ulaşmak için farkında olarak ya da olmayarak nasıl kullanıldığını ele almaktadır.  Etkili ve hızlı bir biçimde davranış değişimi sağlamaya ilişkin çok güçlü teknikler ve bu tekniklerin nasıl kullanıldığını ifade eden uygulama felsefesinden meydana gelmektedir.
NLP Trainer olarak uluslararası lisansa sahip olan Keziban Kodaz, konferansta NLP’nin tanımı, tarihçesi, kullanım alanları, ilkeleri, öğrenmenin beyinde nasıl gerçekleştiği ve öğrenmeye öğrenmede NLP’nin etkisi vb. konulara değinildi. Aynı zamanda NLP ile ilgili “NLP Eğitiminin Türkiye'de Öğretmenlik Mesleğine Etkisi”, “Neuro Linguistic Programming (NLP)’nin Spor Aktiviteleri Üzerindeki Etkisinin İncelenmesi” ve  “Neuro Linguistic Programming (NLP)’nin İşletmelerdeki Çatışma Yönetimi Stratejileri (Tarzları) Üzerine Etkilerinin İncelenmesi” konularında yaptığı bilimsel araştırmalardan bahsedildi.HIZLI ERİŞİM

instagram Facebook Youtube Twitter
Deprem Destek Hattı
Deprem Destek Hattı
Birim Yöneticilerimiz İle Görüşün
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İsmail YILDIRIM
Çevrimiçi