https://www.google.com.tr/maps/place/Hitit+%C3%9Cniversitesi+%C4%B0ktisadi+Ve+%C4%B0dari+Bilimler+Fak%C3%BCltesi/@40.5297753,34.8454456,13z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xe93cb45771f0407d!8m2!3d40.5310971!4d34.8981786?hl=tr

SEMİNER DERSLERİ HAKKINDA

SİYASET BİLİMİ VE KAMUYÖNETİMİ BÖLÜMÜ

SEMİNER DERSİ

 

Seminer dersi Zorunlu bir derstir. Devam veya diğer yükümlülükler açısından diğer zorunlu derslerin tabi olduğu kurallara bağlıdır. 

 

Seminer dersi ortak bir kod ile HUBİS’te tanıtılmıştır. Bu nedenle bu ders seçeceğiniz hocanın ismi ile ders alınabilmektedir. Seminer dersinin içeriği hocanızın o dönem için belirlediği kendi çalışma alanındaki daha özel bir konu hakkındaki çalışmayı ifade eder.  Her dönem başı ders kayıtları sırasında bir duyuru yapılarak hangi hocaların o dönem hangi konuda seminer dersi verecekleri belirtilir. Buna göre seçiminizi yapabilirsiniz. Hatırlatalım ki bu ders belli bir kota ile sınırlıdır. İstediğiniz hoca ve/veya konu hakkında çalışmak için seçiminize karar verip sistem seçime açıldığında tercihinizi yapmalısınız.

 

Bu özel alanın içinden hocanızla belirleyeceğiniz bir konu güncel ve eğitim öğretim sürecine katkı sağlayacak bir çalışmaya dönüştürülmektedir. Bu çalışma bilimsel araştırma yöntemlerine uygun olacak şekilde hazırlayarak, topluluk önünde anlatabilme, tartışabilme ve iletişim yeteneğini geliştirmek amacındadır.

 

Seminer Süreci:

·     Tez çalışmalarıyla ile ilgili bir literatür taraması

·     Danışman öğretim üyesi ile birlikte bir seminer konusu belirleme

·     Belirlenen tarihte seminer sunumu ve anlatımı 


şeklinde özetlenebilir.

 


HIZLI ERİŞİM

Twitter Facebook
Deprem Destek Hattı
Deprem Destek Hattı
Birim Yöneticilerimiz İle Görüşün